آموزش تحلیل کد رام سامسونگ

کد رام سامسونگ

اصولا رام دستگاه های سامسونگ را به صورت یک فایل فشرده با نام هایی که ترکیبی از اعداد و حروف هستند می بینیم. برای مثال: G988BXXU4BTH5

این اصل برای شرکت های تولید کننده smartphone مانند apple – Huawei – xiaomi – realme که برای دستگاه های خود به روز رسانی نرم افزاری منتشر می کنند بدیهی است اما اکثر آنها سیستم کد گذاری ساده تری نسبت به سامسونگ برای آپدیت های خود دارند.

در هر روز حداقل یک دستگاه سامسونگ در جهان به روز رسانی دریافت می کند که شامل تغییرات عمده و جزیی می باشد. علاوه براین بروزرسانی های امنیتی شرکت google نیز شامل دستگاه های اندروید می شوند که هر ماه یا هر سه ماه یکبار طبق برنامه بروزرسانی این شرکت منتشر می شوند.

برای بررسی کد رام سامسونگ به عنوان مثال رام دستگاه S20 ULTRA را در آخرین بروزرسانی درنظر می گیریم: G988BXXU4BTH5

برای بررسی شماره، رام آن را در 7 بخش زیر توضیح خواهیم داد.

بخش اول: G988B

در قسمت اول G988B معرف مدل نامبر دستگاه هست که حرف آخر آن B برای دستگاه های با شبکه 5G منتشر شده و اگر از حرف F استفاده شود، معرف مدل 4G خواهد بود.

بخش دوم: XX

این حروف نشان دهنده نسخه بین المللی یا اروپایی است. این کد در ایالات متحده، کره جنوبی، چین تغییر می کند چون اپراتورها در کشورهای خود از کدهای مختلفی استفاده می کنند.

بخش سوم: u4

این قسمت مربوط به تشخیص باینری سامسونگ قبل از دانلود رام است که بنا به سیاست های امنیتی سامسونگ از دانگرید جلوگیری می کند برای مطالعه بیشتر در این مورد به این لینک مراجعه کنید.

بخش چهارم: B

در این قسمت آپدیت اصلی اندروید که توسط دستگاه دریافت شده است از حرف A و B و … به ترتیب نمایش داده می شود. برای مثال اگر A بود نشان دهنده اولین به روزرسانی اصلی مربوط به نسخه اندروید است و اگر B باشد دومین بروزرسانی اصلی نسخه اندروید را نشان خواهد داد.

بخش پنجم: T

قسمت یازدهم از کد رام مربوط به سال انتشار بروزرسانی است که به اختصار با حرف T نشان داده شده است. برای نمونه سال 2016 با P و سال 2017 با Q و سال 2018 با R و سال 2019 با S و سال 2020 با T نمایش داده می شود.

بخش ششم: H

قسمت دوازدهم کد رام نشان دهنده ماه انتشار رام خواهد بود. به این ترتیب حرف A مربوط به ماه ژانویه و حرف B مربوط به ماه فوریه و … خواهد بود.

بخش هفتم: 5

آخرین کاراکتر رام مربوط به تعداد دفعات ساخت این رام خواهد بود. به عنوان نمونه بروزرسانی که بررسی می کنیم تعداد 5 بار ساخته شده است.

با مطالعه دقیق موارد بالا قادر خواهید بود کد رام هر دستگاه سامسونگ که در دست دارید را، بشناسید.

این مقاله چقدر مفید بود؟ 5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *